Kathleen Glasgow “Katkine tüdruk”

IMG_20200511_212513

  • Kuhu ma need panen, need surnud, need elavad, need inimesed, kes hõljuvad mu ümber nagu kummitused.
  • Tuleb välja, et kool on megalihtne, kui seal pole teisi lapsi, sitapeadest õpetajaid ja kogu ülejäänud nõmedust, mis koolis toimub.
  • Üks asi on üksiolemine ja teine asi on üksi olemine. See ei ole üks ja seesama.
  • “Sa hoiad inimesi enda sees, selles asi ongi. Mälestused ja kahetsus neelavad su alla, söövad ennast sinu hingeüdist rasva /…/
  • Üks inimene on see, keda teised näevad, teine inimene on see, kes on sees, ja kusagil sügavamal on veel kolmas, maetud inimene, alasti ja vaikiv olend, kes pole valgusega harjunud.
  • Kui sa inimestega suhtled, siis sa nagu muutud kellekski teiseks, mingi roll sajab sulle kaela, mitte sina ei vali seda.
  • “Maailm on mõnikord nii kuradi jube koht ja siis tuleb tõesti mõtlema hakata, et mis osa minul selles jubeduses on. Äkki tekitan ise jubedust juurde?”
  • “Ma arvan, et igaühe elus tuleb ette hetk, säärane hetk, kui juhtub midagi nii… üliolulist, et see rebib kogu su olemuse pisikesteks tükkideks. Ja siis tuleb sul peatuda. Hulk aega tükke kokku korjata. Ja seejärel kulub veel terve hulk aega, mitte selleks, et tükke tagasi sobitada, vaid selleks, et neid uutmoodi kokku panna, mitte just tingimata paremini. Pigem sedasi, et saad senikaua nendega elada, kuni tead täpselt, et see tükk peaks käima sinna ja too tänna.”
  • Kui keegi on sulle haiget teinud või sa tunned end tema pärast halvasti või väärtusetult või räpaselt, siis selle asemel, et käituda mõistuspäraselt ja saada aru, et see inimene on sitapea või hullumeelne ja tuleks maha lasta või üles puua ja sina peaksid sellistest heaga eemale hoidma, võtame meie vägivalla enda sisse ja hakkame iseennast süüdistama ja karistama, ja kui sa hakkad lõikuma ja põletama või keppima seepärast, et tunned end nii saastalt ja väärtusetult, hakkab keha eritama rõme head kraami, mille nimi on endorfiin.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s