Kadri Kõusaar “Alfa”

kousaaralfa

  • Anna sõi vähem, magas vähem ja rääkis vähem kui varem. Ta kaalus vähem – nii kehalt kui hingelt. Ta sai hakkama joogapoosidega, milleks ta varem võimeline ei olnud. Kõige lihtsam ja rahustavam kaif oli seista pea peal. See oli ääretult puhas, igavikuline nauding – vaimse ja füüsilise vahel.
  • “Tunnistan, et lugesin Koraani diagonaalis. Peamiselt mäletan selle sõjakat tooni ja pidevat õigustamist stiilis: meie tulime hiljem ja seega on meil õigus. Mind häiris see enda alatine pingutatud vastandamine kristlastele ja juutidele. Mitte ei räägitud ideedest, vaid võrreldi ja seostati neid juutide ja kristlaste omadega. Selge oli aga see, et kui sa juhtud olema ori, naine või mittemuslim, on sul koraani järgi probleeme.”
  • Sõpruse surm oli Anna meelest hullem kui armastuse surm. Sõprus oli kuidagi puhtam ja pretensioonitum kui seksuaalsuse halastamatusest sõltuv armastus, ja seda valusam, seda mõistetamatum oli selle teenimatu katkestus.
  • “Ma ei imestanud selle üle. Ma usun juhusesse, saatusesse. Me lihtsalt astusime teineteise ellu ja tundsime teineteist ära.”

Viidad mujale:

Lugemissoovitus

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s