Isabel Losada “Minu teekond paradiisi”

img

  • Murakami kirjutab sügavalt sensuaalses, leebes, peaaegu eksistentsialistlikus stiilis – tema tegelaskujud on igaveseks määratud saatuse või pahatihti ka vastamata või lootusetu armastuse püünistesse. Kõik nad on üksildased ja tavaliselt lohutab neid ainult kirjandus või klassikaline muusika.
  • Teie tähelepanu on see, mida on teie võimuses anda. aga te pöörate oma tähelepanu paljudele asjadele, nii paljudele kavatsustele ning teatud mõttes see killustab teie jõudu.
  • Mõned suhted lihtsalt juhtuvad. Nad tekivad. Nad tulevad mängu.
  • …aga nagu Mooji meelde tuletas, ei saa ma läbi viia midagi niisugust, mis hõlmaks teisi inimesi. Me same üksnes unistada ja loota, et teised inimesed jagavad meie unistusi.
  • On üks vaimne liikumine /…/, mis väidab, et me loome oma kogemused, et neist õppetunde saada. Mina sellele alla ei kirjuta. Mõni inimene haigestub vähki, aga ma ei usu, et sellepärast, nagu oleks tal vaja õppetundi, hoolimata sellest, et paljud, kes on sedaviisi kannatanud, täheldavad, et nad on sellest kogemusest õppinud ja selle läbi kasvanud. See ei ole üks ja seesama. Millestki õppimine, mis elus ette tuleb, ei ole sama, mis uskumine, et me ise oleme kõige eest vastutavad, sest me ise lõime selle. On asju, mille eest me ei vastuta.
  • Täna tunnen ma, et tahaksin muutuda  mürkmaoks. Ma tahan hammustada ja nähvata ja kõigi peale sisiseda. Ma tahan endale lubada niisugust kohutavat käitumist, mida ma kunagi endale ei luba ja mille järele ma tavaliselt ka mingit vajadust ei tunne. Aga praegu tahan ma olla ebaviisakas, agressiivne ja inimesi endast välja viia. Ma tahan oma telgist välja tulles küsida: “Mis kuradi kepp siin käib?”
Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s