Amélie Nothomb “Jumala lapsepõlv”

Amélie Nothomb (1967) – Belgia kirjanik, kes kirjutab hariliku pliiatsiga ruudulistesse vihikutesse keskmiselt kolm romaani aastas.

 • Pilk on valik. See, kes vaatab, otsustab oma pilgu kinnitada mingile esemele ja välistab nii paratamatult oma tähelepanu alt ülejäänud nägemisvälja. Pilk ongi kõigepealt välistamine.
 • Vana jaapani põhimõte – kunagi ei tohi kellegi elu päästa, sest see tähendab tollele liiga suure tänuvõla pealesurumist.
 • Üks nimetamatu ängistus valdas mind: kuidas saab üks inimene niimoodi järsku kaduda? Kas inimesed on nii ebakindlad asjad, et neid saab ilma põhjuseta ja selgituseta ära kaotada?
 • Kui lõputult sajab, on kõige parem minna ujuma. Ravim vee vastu on palju vett.
 • Vesi mu all, vesi mu kohal, vesi minu sees – vesi olin mina. /…/ Nagu temagi tundsin end hinnalise ja ohtlikuna, kahjutu ja surmavana, vaikse ja lärmakana, vihatava ja rõõmsana, õrna ja sööbivana, ohutu ja haruldasena, puhta ja haaravana, salakavala ja kannatlikuna, musikaalse ja kakofoonilisena.
 • Ma olin meres, olin kaotanud jalgealuse, vesi neelas mind, ma rabelesin, otsisin tuge, kuskil polnud enam maapinda, maailm ei tahtnud mind enam.
 • Võib otsustada mitte kiinduda inimestesse ja asjadesse, et muuta nende eemaldamine vähem valusaks, või otsustada vastupidi, armastada end säästmata inimesi ja asju, seda enam – “kuna meil pole palju aega koos olla, anna sulle ühe aastaga kogu armastuse, mida oleksin võinud sulle elu jooksul anda.”
 • Kuna see, mis on sulle antud, võetakse sult, on sul kohustus mäletada neid aardeid.
Advertisements

2 thoughts on “Amélie Nothomb “Jumala lapsepõlv”

 1. moonike

  ilusad mõtted, st mulle meeldib stiil. teen mälusoppi märkme, et tahan ka lugeda.

  Vasta
 2. Pingback: Amelie Nothomb “Jumala lapsepõlv” | nõudmiseni

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s