C. B. Reid “Kaart”

Mõtted, tunded, uskumused loovad psüühilise maastiku. Selle paiga loob taju. Näed seda, mida arvad end nägevat. Mõistus on seadistatud otsima tõendeid selle kohta, et võid minevikus kogetut rakendada sellele, mida hetkel näed. Ta paneb tähele ohumärke ja kannatuste võimalusi. Raske on muuta mõtte- ja käitumismalle, mil võis küll olla kaitse eesmärk teatud ajal, kuid mis praegu ei toimi. Mõistus filtreerib välja faktid, mis on uskumustega vastuolus.

Mustrid on korduvad ja tugevnevad. Inimesed kipuvad rändama ühest olukorrast teise unes, eitades oma kannatuste allikat: oma kasutuid uskumusi, mis tekitavad sisemist kaost ja mõjutavad välist reaalsust.

Kaardil on lahinguväljad, puhkepaigad, mäed, ookeanid, vesiliivad, uued territoorimid, mida avastada.

Õpi tegema rahu ükskõik millise maastikuga, kus oled. Mida rohkem püüad põgeneda, seda enam avastad, kuidas sind sinna tagasi tõmmatakse. Võib juhtuda, et praegust maastikku uurides leiad, et polegi midagi, mida peaks sealt pääsemiseks tegema. See muutub ise, sest sa muutud ise. elu ei pea olema raske võitlus.

Reaalsuse vahel, mida vajad, ja selle vahel, kus igatseme elada, on pingelised ja ebasünkroonsed suhted.

Ma lihtsalt eksisteerisin. Ma polnud võimeline kuulma oma hinge häält, mis teadis, kus kodu on ja kuidas sinna jõuda. Jäin ilma suurest osast elust ja võimalustest areneda, end terveks ravida ja tegutseda eesmärgi järgi.

On olemas kaks mina. See “mina”, kes antud maastikku kogeb, ja see “mina”, kes selle toimumist pealt vaatab.

Tunne on palve. Muistsed traditsioonid tuletavad meile meelde, et maailm on peegelpilt sellest, milleks oleme oma elus saanud: mida tunneme oma suhete kohta iseenda, üksteise, jumalaga. Teaduslikult on tõestatud fakt: see, mida me oma kehade sees tunneme, kandub üle kehadest väljaspool olevasse maailma.

Talisman on kirstalli kujul õppetund. Se eon olemas igal emotsionaalselt raskel maastikul. Sa ei pea end samastama kogemusega, mille tõttu talismani ära teenisid. Võid liikuda edasi uute kogemuste juurde ja loobuda vanast identiteedist, säilitada samas julguse ja tarkuse õppetunnid.

..säilita seda, mis sul on, selle asemel, et seda mõttetult pillata.

Asi pole selles, et tunded püsivad lõputult, pigem selles, et te ise tekitate neid kogu aeg juurde. Kas see olukord, millele ma mõtlen, on tõesti tähtis? Kui ei ole mingit välist tõendust, mis annaks mõtetele kuju siin ja praegu, siis peab otsima pääseteed.

..kui jääd oma pähe elama, väldid tegutsemist ja keerulisi emotsioone, mida riskides kogeda võib. Võid vaadata, aga ei saa katsuda. Kõik on miraaž.

Kas kardad külvata seemet kavatsusega, sest kardad, et äkki see ei tärka, või äkki hoopis, et tärkab ja tulemusena ootavad ees raskused ja kohustused?

…põrkamine sama tüüpi keerulise isikuga, raskused käitumisega, mille põhjuseks on madal eneseväärikus, teiste hukkamõistmine, sundteod, millest saad aru, et need pole kasulikud.

…psühholoogilised probleemid, mis tekivad siis, kui ei omanda oma õppetundi, sest valu on nii suur, et põgened sellelt maastikult.

“Vaata ette, siin on ohtlik territoorium.”

“Mulle tundus alati, et olen pressitud mingisse vormi, kus pole minu õige koht. Nägin vaeva, et täita inimeste ootusi minu suhtes, kuid mida rohkem pingutasin, seda puudulikumana end tundsin.”

Sa ei ole oma minevikukogemused. Sa kaasad need oma olemusse, kuid seejärel astud millessegi uude, su kogemused ei määratle sind, seepärast pole vaja, et see “üle elanu” ohvri identiteet sinu ees ruumi astuks.

..ilmselt polnud need sõprussuhted kunagi olnud siirad ja ma ei suutnud seda valusat tõde tunnistada.

Turvatunne tekib siis, kui avad end uutele ideedele ja ei karda muutust; oleme õnnelikud ja tajume eesmärgistatust, kui usume, et saame teiste elusid muuta; armastus annab meile oma koha ja turvalisuse, mis lubab riskida ja olla oma elus loominguline.

Vältiv käitumine on reegliks ja kõik on kurnatud pingutustest, mida nõuab kõndimine munakoortel püüdes neid mitte purustada.

Vana-Roomas oli nii, et kui otsisite vastust mõnele painavale küsimusele, siis palusite jumalatelt märki, seejärel läksite turuplatsile ja kuulasite. Kindlasti lausus juhuslik mööduja just need sõnad, mida pididki kuulma, mis moodustasid märgi.

Kohtusin inimesega, kellega mul oligi määratud kohtuda. Kõik teod oleksid toonud mind sellesse punkti – isegi siis, kui üks oleks olnud kohtumispaigaks kahele armastajale, kes toovad teineteisele rõõmu, ning teine väärkohtlemise ja hävingu kohtumispaik.

Kui avaneb võimalus võtta taas ühendust mineviku kaardimuutjaga, siis ära ürita uuesti luua erilist hetke, mis on juba ammu möödas. Hinda privileegi, et su elus on olnud maagiline kaardimuutja, ja privileegi, et sul on olnud võimalus olla ise see kellegi teise jaoks.

Raamatututvustus.

 

 

 

 

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s