Tema Pühadus dalai-lama ja Howard C. Cutler, M.D. “Kunst olla õnnelik”

 • Kõige egoistlikumad on hoopis õnnetud inimesed, kes on sageli endassetõmbunud, murelikud, isegi vaenulikud. Seevastu on õnnelikud inimesed seltsivad, paindlikud ja loomingulised, suudavad igapäeva tagasilööke paremini taluda.
 • Hetkeline õnn või õnnetus ei olene mitte niivõrd tegelikest tingimustest, vaid pigem sellest, kuidas me olukorda tajume ja kui rahul iseendaga oleme.
 • Kui inimesel puudub sisemine distsipliin, mis toob meelerahu, ei suuda ta ka väliselt parimate võimaluste juures leida seda rõõmu, mida ta otsib. Kui aga sisemine kvaliteet ja stabiilsus on olemas, saab elada õnnelikult ka välise heaoluta, mida õnne jaoks tavaliselt vajalikuks peetakse.
 • …küsida iga valiku puhul endalt kas see teeb mind õnnelikuks? See küsimus on vahend, mis aitab reguleerida kõiki eluvaldkondi. See lähenemine annab asjadele uue perspektiivi. See annab võimaluse loobumistele keskendumise asemel keskenduda sellele, mille poole tegelikult püüdleme.
 • Ülesanne on heita kõrvale kõik, mis põhjustab kannatusi, ning koguda seda, mis teeb õnnelikuks. teadvustada asju, mis teevad õnnelikuks ja mis mitte. Kui inimesele on antud keha ja ajupotentsiaal, on aeg väga hinnaline. Elu toetub suurel määral lootustele, kuigi tulevik on ebakindel. Keegi ei taga, et homme on kõik endine. Elu eesmärk peab olema positiivne. Me pole olemas selleks, et tekitada probleeme ja põhjustada teistele kannatusi.
 • Olla õnnetu tähendab tunda end omaenda ajus vangis.
Advertisements

4 thoughts on “Tema Pühadus dalai-lama ja Howard C. Cutler, M.D. “Kunst olla õnnelik”

 1. moonike

  Huvitav, mõningaid siinseid mõtteid olen ma viimasel ajal veidi mõtisklenud. Või vähemasti suhteliselt sarnaseid mõtteid.

  Vasta
 2. Anni Post author

  ilmselt on need üsna universaalsed teemad, mille kallal mõtiskleda.

  Vasta
 3. moonike

  võimalik. teisalt on huvitav ja arendav iseendast leida selliseid mõtisklusi ja küsimustele vastuseid.

  Vasta
 4. Anni Post author

  Kusjuures tsitaadid kirjutasin ma välja suhteliselt ammu, talvel. Ootamatult avastasin märkmeplokist hulga tsitaate, mis ei olnud veel blogisse jõudnudki.

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s