Sass Henno “Elu algab täna”

556Ma ei taha midagi muud kui rahu ja vaikust ja uut, ilusat algust. Ma tõesti ei taha midagi muud, kui olla uuesti inimene koos tervikliku mineviku, oleviku ning lootustandva tulevikuga. Ma ei taha midagi peale selle väikese ja õnneliku elu, mille keskpunktis oleks kodune ja kaitsev soojus. Ma ei taha midagi peale uue võimaluse.

.

Alati on kosutav teada, et on neid, kes on sinust palju räbalamas olukorras.

.

Mida rohkem sa inimestega kokku puutud, seda paremini oskad üldistada. Vahel teed sa oma üldistustega inimestele liiga, aga nemad ei tea seda.

.

Kui und ei ole, pead sa midagi tegema. Teisel juhul lähed sa lihtsalt hulluks. Mina kirjutan. Pooleldi on see üks vana psühholoogiline trikk. See, mida arst sulle soovitab, kui sa kaebad, et ei saa öösiti magada. Kõik, mis sind häirib, kirjuta üles. Iga väiksemgi pisiasi. Hommikused liiklusummikud, globaalne soojenemine, tennisesokid, haisev trepikoda, mis iganes. Absoluutselt kõik. Kui sind ei häiri otseselt miski, vaid pigem jätab külmaks, siis kirjutad üles kõik meeldejäänud seigad sinu päevast. Kõik.

.

Ma tunnen ennast uuesti sündinuna. Ülestõusnuna. Kõrgemal igapäevasest rutiinist. Kui Jeesus Kristus tundis end samuti, olid need eelnenud kolm päeva ristil seda kindlasti väärt.

.

Armastuse jõud ilmneb alles siis, kui armastust ei ole. Muidu on see pigem nõrkus.

.

Elu on mäng. Seesama meelelahutuslik mäng lasteajakirjade tagakaantel, kus sa ühendad täppe, et saada kokku terviklik pilt. Kui sa midagi valesti teed, on su silme ees ainult mingi mittemidagiütlev sigrimigri. Ja see ei ole lahendus, et auhindu võita.

.

See on see tunne, kui sa oled sügaval millegi sees ja mitte miski ei ulatu sinuni. Sa oled nagu sügaval kaevu põhjas. Või hiiglaslikus vatti täis karbis, millest ei mahu läbi ükski väliskeskkonna sõnum. See on su hinge kapseldumine. Sa ei eksisteeri enam kusagil mujal kui kuskil väga sügaval.

.

Kui sa ootad, et võõrad sinust lihtsalt aru saaksid ja sind mõistaksid, oled sa loll. Alati pead sa kõik oma mõtted lahti seletama, sest muidu jätad teistele võimaluse sind valesti mõista. Ja nad kasutavad seda võimalust peaaegu igal juhul. Sa ei taha, et sind valesti mõistetakse, ja kogu su elu on seetõttu mingis mõttes üks pidev selgitustöö.

.

Sest kogu su valu on kusagil liiga sügaval, et seda sõnadega ravida. Keegi pole nii tugev. See, mis ravib, tuleb ainult sinust enesest. Ja kui sul on keegi, kes teab, siis on see lihtsalt toeks. Mitte enamat.

.

Helenal oli õigus, kui ta ütles, et kohe, kui ma suudan võtta kogu oma elatud elu nagu ärakirjutatud raamatut, mida ma enam muuta ei saa, suudan hakata jälle rõõmu tundma väikestest asjadest. Kõik, mis on seljataga, on see, mis ei muutu. Kõik, mis on ees, on see, mille kujundan ma ise.

8/10.

Advertisements

1 thought on “Sass Henno “Elu algab täna”

  1. Pingback: Sass Henno “Elu algab täna” « Nopped raamatutest

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s