Astrid Lindgren “Mio, mu Mio”

811Sel ajal, kui ma veel onu Sixteni ja tädi Edla juures elasin, käisin ma raamatukogust muinasjuturaamatuid laenamas. Ainult et tädi Edlale see eriti ei meeldinud.

“Mis sa konutad siin alalõpmata, nina raamatus,” pahandas ta. “Sellepärast sa oledki sihuke kleenuke, kehv ja kahvatu, et sa ei taha õues olla nagu kõik teised poisid.”

Kahtlemata käisin ma õues – tegelikult ma olin peaaegu kogu aeg õues. Aga küllap oleksid tädi Edla ja onu Sixten parema meelega soovinud, et ma üldse kunagi tuppa ei tulekski. Ma usun, et nad võivad nüüd rõõmustada. Nüüd kus ma enam iialgi nende juurde tuppa ei tule.

.

9/10.

Advertisements

2 thoughts on “Astrid Lindgren “Mio, mu Mio”

 1. moonike

  teinekord, kui ma loen neid tsitaate siin, siis meenuvad mulle ühed või teised asjad, millest sa oled oma tavalises blogis kirjutanud ja siis on tsitaatide juures selline äratundmise moment. et isegi kui ma näost näkku sind ei tunne, siis ometi saan ma aru, miks üks või teine tsitaat tee siia leidis. ja teinekord ma ei tea, aga tsitaadid lähevad mulle endale hinge.

  aga “Mio mu Mio” on armas. kui ühed tõsised asjad aetud saan ja ümber olen kolinud, siis otsin oma raamatu ka välja ja loen (Ronja ja vennad Lõvisüdamed võiks ka veelkord üle lugeda).

  Vasta
 2. Anni Post author

  Ma tahtsin juba mõnda aega “Mio, mu Mio’t üle lugeda”, ja ühel õhtul see ka õnnestus. Raamatuke on ju tegelikult väike, nii et see oligi ühe-õhtu lugemine.

  Ma olen tihti mõelnud, et kui inimest ärritavad teise inimese juures teatud käitumis- või iseloomujooned, ja kui see inimene juhtumisi ühel päeval tema elust kaob, siis kas see ärritunud inimene oskab olla õnnelik selle üle, et ta ei pea enam ühtegi vihatud iseloomuomadust või käitumisjoont taluma. Kas oskab.?

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s